Szkła biurowe – typu office o zmianie mocy 0,8 i 1,3 dioptrii

Szkła biurowe typu office mają bardzo szerokie zastosowanie i nie koniecznie muszą być skuteczne tylko w biurze.

szkła biurowe Interview

Można korzystać z ich pozytywnego efektu w każdej sytuacji życiowej, kiedy potrzebujemy skorzystać z okularów do czytania, a nie nie chcemy, aby podnosząc wzrok znad tekstu wszystkie dalsze przedmioty, osoby czy ekran komputera nam się rozmywały.

Pierwsze i najbardziej klasyczne to szkła biurowe o zapisanej mocy do bliży (czytania) określonej najczęściej dla odległości 40 cm (lub do innej,wymaganej przez pacjenta), którą redukuje się płynnie w kierunku górnej części szkła o wartość rzędu 0,75 dioptrii.

Chodzi w tym o efekt zmniejszenia mocy płynnie, bez widocznej linii podziału jak w szkłach dwuogniskowych, i zapewnienie dobrego widzenia na odległości powyżej 40 cm. Nie znaczy to, że w zwykłych szkłach/okularach do czytania widzimy tylko na 40 cm. Im bliżej jesteśmy wieku 40+, tym mamy większą głębię ostrości. Im bliżej 50+, tym głębia ostrego widzenia nam się zawęża, skraca, i tym bardziej będziemy odczuwać potrzebę skorzystania ze szkieł biurowych typu office.

Najbardziej znane szkła tej konstrukcji to Interview firmy Essilor z opcją redukcji mocy do czytania o 0,8 i 1,3 dioptrii oraz AddPower firmy Hoya z redukcją mocy 0,75 i 1,25 dioptrii.

Szkła biurowe czy progresywne?

W pewnych sytuacjach szkła biurowe mogą nam zastąpić progresywne. To jest wiek blisko 40 lat, gdzie potrzebujemy pomocy (dodatku) do czytania rzędu 0,75 do 1,25 dioptrii. Są osoby, które przyznają, że funkcjonują w szkłach biurowych przez cały dzień i nie mają potrzeby ich zdjęcia.

Jednak należy pamiętać, że są to szkła dedykowane do czytania i pracy biurowej, a nie do dali. Podkreślają to też producenci i szkieł i odradzają prowadzenie w nich samochodu.

Zapraszam do gabinetu celem sprawdzenia ostrości wzroku oraz określenia wartości ewentualnego dodatku do czytania i wyboru odpowiednich szkieł biurowych typu office. Umawianie wizyt.