Aplikowane soczewki kontaktowe 1 dniowe i miesięczne

Soczewki kontaktowe aplikowane w gabinecie to jednoogniskowe oraz multifokalne, jednodniowej i miesięcznej wymiany.

Firmy pierwszego wyboru - Alcon (dawniej Ciba Vision) i Bausch+Lomb.

Soczewki kontaktowe jednodniowe głównie z nowoczesnych linii produktów, o wysokiej przepuszczalności tlenu, nowej generacji hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe (SiHy). Największą zaletą soczewek jednodniowych jest zachowanie higieny - każdego dnia nowa, świeża para soczewek, bez ryzyka niedostatecznej dezynfekcji czy niedostatecznego usunięcia osadów z soczewki podczas pielęgnacji. Soczewki jednodniowej wymiany będą odpowiednie dla osób, które planują używać soczewek od czasu do czasu, np. podczas uprawiania sportu, gdy planują zajęcia podczas których okulary będą stanowiły przeszkodę, oraz dla tych, którzy planują używać soczewek codziennie i nie chcą "kłopotów" związanych z pielęgnacją soczewek miesięcznej wymiany.

Soczewki kontaktowe miesięcznej wymiany polecamy osobom, które planują używać soczewek codziennie, nie mają problemów z utrzymaniem reżimu pielęgnacyjnego i chcą utrzymać koszt użytkowania soczewek na możliwie niskim poziomie. Obecnie prawie wszystkie soczewki miesięczne są wykonywane z materiału silokonowo-hydrożelowego.

Soczewki miesięczne Bausch+Lomb Ultra®

Soczewki kontaktowe Baush+Lomb UltraSoczewki kontaktowe dostępne w mocach sferycznych od -12,00 dpt do +6,00 dpt, cylindrycznych sfera -9,00 do +6,00 z cyl. od -0,75 dpt do -2,75 dpt (stan na styczeń 2020 r). Szczególnie polecane osobom o wysokich wymaganiach wzrokowych takich jak długotrwała praca przy komputerze lub częste korzystanie z urządzeń elektronicznych, gdy częstość mrugania zmniejsza się. Zastosowana technologia MoistureSeal® zapewnia wysokie uwodnienie, wyjątkowo wysoką tlenoprzepuszczalność, niski moduł sztywności dzięki czemu soczewka jest wygodna zaraz po jej założeniu i niewyczuwalna na oku w ciągu dnia.

Soczewki jednodniowe Biotrue® ONEday

Soczewki jednodniowe Baush+Lomb BioTrue OneDaySoczewki dostępne w mocach sferycznych od -9,00 dpt do +6,00 dpt, cylindrycznych: sfera -9,00 do +4,00 dpt cyl. od -0,75 do -2,25 dpt (stan na styczeń 2020 r).

Inspirowane biologią ludzkiego oka, przeznaczona dla osób aktywnych, mających problem ze zmęczeniem oczu pod koniec dnia noszenia soczewek. Materiał HyperGelTM   zapewnia przepuszczalność tlenu odpowiadającą zapotrzebowaniu otwartego oka, charakteryzuje się wysoką zawartością wody, taką samą jak w rogówce ludzkiego oka,,naśladuje warstwę lipidową filmu łzowego zapobiegając wysychaniu soczewek kontaktowych a tym samym przedłużając komfort ich użytkowania.

Soczewki miesięczne Alcon - AIR OPTIX® plus HydraGlyde®

soczewki kontaktowe Alcon Air Optix Plus Hydra GlydeSoczewki kontaktowe firmy Alcon (poprzednio Ciba Vision) dostępne w mocach sferycznych od -12,00 dpt do +8,00 dpt, cylindrycznych: sfera -10,00 do +6,00 dpt z cyl. od -0,75 do -2,25 dpt. Soczewki dla osób oczekujących wysokiego komfortu przez cały dzień. dzięki technologii Smart Shield i HydraGlyde soczewki są odporne na zabrudzenia i powstające osady oraz zapewniają maksymalne nawilżenie oka przez większość dnia.

Soczewki jednodniowe z gradientem uwodnienia DAILIES TOTAL 1®

soczewki jednodniowe Alcon Dailies Total 1

Dailes Total 1 to pierwsze soczewki na rynku z gradientem uwodnienia, gdzie % uwodnienia wzrasta od środka soczewki na zewnątrz. Wysoka  tlenoprzepuszczalność, a jednocześnie wysoka tolerancja soczewki na oku do końca dnia. Według badań 9 na 10 użytkowników soczewek zgadza się, że czują się tak, jakby nie mieli nic na oczach.

Soczewki jednodniowe Alcon - PRECISION 1

soczewki kontaktowe jednodniowe Alcon Precision 1

Dzięki w pełni oddychającej, silikonowo-hydrożelowej powierzchni, te soczewki dają niezaprzeczalne poczucie komfortu, zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom soczewek kontaktowych. Atrakcyjniejsze cenowo od soczewek Dailies Total 1, oferujące bardzo wysoki komfort noszenia. Dostępne w wersji torycznej - z cylindrami.

 

Umów wizytę w gabinecie.