Okulary ochronne BHP korekcyjne.

Okulary BHP korekcyjne dla pracowników produkcyjnych, posiadające certyfikację EN166 dla oprawek i zamontowanych w nich szkieł , stają się koniecznością.

Okulary BHP z korekcją wzroku dla pracowników produkcyjnych to nowa oferta gabinetu. Obejmuje ona:

 • ocenę ostrości widzenia,
 • dobór odpowiedniej korekcji wzroku oraz odpowiedniej konstrukcji szkieł do zadań na stanowisku pracy,
 • dobór odpowiednich okularów ochronnych do wymaganej korekcji i zadań na stanowisku pracy,
 • zamówienie okularów u certyfikowanego producenta, np. Eyeres, Uvex, Honeywell,
 • dopasowanie gotowych okularów osobie, dla której zostały zamówione i wykonane.

Okulary BHP korekcyjne muszą spełniać wymagania stosownie do warunków, w jakich dany pracownik ma funkcjonować.

Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiedni typ i materiał oprawy ochronnej o odpowiednich parametrach, do których zostaną zamontowane szkła korekcyjne.

okulary BHP korekcyjne eyeres 605 Blockbusta
Okulary Eyeres 605 Blockbusta

Galeria okularów BHP Eyeres

okulary BHP korekcyjne Honeywell SW12
Okulary Honeywell SW12

Galeria okularów BHP Honeywell

W okularach BHP korekcyjnych możemy stosować różne materiały, z których wykonane są oprawki/okulary ochronne do montażu szkieł. Również materiał szkieł/soczewek też będzie odmienny zależnie od stanowiska pracy i wymaganego na nim standardu ochrony:

 • Kategoria F - odpowiedni materiał - poliwęglan - praktycznie niezniszczalne. Ochrona przed uderzeniami - 6 mm kulka stalowa przy prędkości 45 m/s). Zastosowanie: wszelkie prace niosące za sobą ryzyko odprysków mechanicznych: obróbka metali, prace mechaniczne, konserwacja, środowisko spawalnicze, przemysł drzewny itp.
 • Kategoria S - odpowiedni materiał CR-39 (plastikowe) wzmocnione. Zastosowanie: wszelkie prace niosące za sobą ryzyko rozprysków chemicznych (aceton, kwasy, rozpuszczalniki itp.). Zapylone środowisko (nieścierne). Prace wokół spawalnicze.
 • Kategoria S - szkła mineralne, hartowane - wzmocnione. Zastosowanie: znacznie zapylone środowisko, w szczególności pył ścierny, taki jak kamionka (cementownie, kopalnie itp.). Prace malarskie (agresywne rozpuszczalniki). Środowiska o wysokim poziomie promieniującego ciepła (odlewnie, huty itp.).

Okulary BHP z korekcją wzroku mogą być wyposażone praktycznie w każdą konstrukcję szkieł:

 • zwykłe szkła jednoogniskowe - dla osób wymagających tylko korekcji do dali (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm;
 • szkła dwuogniskowe (bifokalne) - szkła widocznym segmentem (tzw. "okienkiem") do czytania (czasami do komputera) - dla osób wymagających korekcji do dali i bliży. Najczęściej dotyczy to osób po 40 roku życia, ale mogą trafić się przypadki poniżej tego wieku;
 • szkła progresywne (wieloogniskowe, z płynną ogniskową) - dla osób wymagających korekcji do dali i bliży. Najczęściej dotyczy to osób po 40 roku życia, ale mogą trafić się przypadki poniżej tego wieku;
 • szkła do odległości bliskich i pośrednich - są zalecane głównie dla osób, które regularnie pracują przed monitorem.

Okulary BHP z korekcją wzroku szkłami progresywnymi i dwuogniskowymi wymagają indywidualnej przymiarki oprawek oraz wykonania dodatkowych pomiarów odnośnie do wysokości źrenic w danej oprawie. Dodatkowo większość okularów ochronnych BHP ma opływowe kształty co sprawia, że przylegają ściśle do twarzy. To wymaga wykonania dodatkowych pomiarów niezbędnych do zamówienia i wykonania szkieł.

Okulary BHP korekcyjne to złożony produkt, gdzie każdy element ma duże znaczenie. Oprawki korekcyjne BHP, szkła ochronne o wysokiej odporności na uderzenia nie spełnią w 100% swojej roli, jeżeli nie zapewnimy na początku odpowiedniego i starannego badania wzorku oraz właściwego dopasowania. Dostarczając pracownikowi taki produkt musimy zapewnić najlepszą ochronę wzorku, ale także jego własne bezpieczeństwo - musi widzieć co robi, gdzie idzie, wkłada rękę, kładzie narzędzia etc.

Zapraszam firmy małe nawet jednoosobowych przedsiębiorców, średnie i duże do kontaktu celem omówienia procesu i warunków realizacji okularów ochronnych korekcyjnych. Kontakt