Badanie komputerowe wzroku

Badanie komputerowe wzroku to tylko wstępne oszacowanie wady wzroku przy użyciu urządzenia zwanego autorefraktometrem lub autokeratorefraktometrem.

badanie komputerowe wzroku

Określa się je jako przedmiotowe, gdyż nie uwzględnia informacji zwrotnej od pacjenta, a jest ona kluczowa do ustalenia ostatecznej korekcji wzroku.

Można powiedzieć, że określa ono wadę refrakcji (potocznie - wadę wzroku) dla każdego oka oddzielnie, w oderwaniu od analizy widzenia obuocznego i od tego, jak przy tak ustalonej wadzie będzie interpretowany obraz przez nasz mózg.

To zdecydowanie za mało, aby wykonać okulary czy zaaplikować soczewki kontaktowe. Na podstawie takiego badania absolutnie  nie można wykonać okularów i jest ono tylko i wyłącznie wstępem do dalszego podmiotowego badania ostrości wzroku.

Badanie komputerowe wzroku nie przedstawia więc miarodajnego wyniku, a jest jedynie wstępem do całej listy testów, które należy przeprowadzić celem ustalenia korekcji okularowej, soczewkami kontaktowymi czy mieszanej - soczewkami i okularami.

badanie jest przeprowadzane na urządzeniu firmy Topcon - światowego lidera w produkcji tego typu urządzeń,

Badanie optometryczne z badaniem komputerowym