Płyny do pielęgnacji soczewek dla oczu wrażliwych

Jeżeli doświadczyliście zaczerwienionych oczu, swędzenia czy podrażnienia wywołanego płynem pielęgnacyjnym do soczewek kontaktowych, warto zainteresować się płynami bez konserwantów.

Płyny te najczęściej oparte są bazie nadtlenku wodoru, który w trakcie dezynfekcji soczewek rozpada się na tlen i wodę (AO Sept Plus firmy Alcon czy Refine One Step firmy CooperVision). Ważne jest, aby przestrzegać minimalnego czasu dezynfekcji, czyli minimum 6 godzin, gdyż w tym czasie zawarta w płynie woda utleniona musi zostać zneutralizowana. Jeżeli wyjmiemy soczewki zbyt wcześnie, prawie na pewno doprowadzimy do podrażnienia oczu!
Dlatego warto wcześniej zdjąć soczewki i zalać płynem, nie czekać do momentu położenia się spać, gdyż może się okazać, że wstając z łóżka i zakładając soczewki możemy doświadczyć podrażnienia oczu.

W ofercie firmy CooperVision można znaleźć płyn bez konserwantów Synergi, którego właściwości dezynfekujące nie są oparte na samym nadtlenku wodoru, lecz na kompleksie oxychlorite. Oxychlorite to połączenie nadtlenku wodoru i dwutlenku chloru. W trakcie dezynfekcji rozpada się na sól, wodę i tlen. Tutaj wystarczą nam do dezynfekcji 4 godziny, ale w przypadku wcześniejszego wyjęcia soczewek z płynu nie grozi nam poparzenie oczu.

Synergi płyn coopervision

Brak komentarzy.

Wpisz swój komentarz

You must be Logged in to post a comment.